W dniu 23.02.2024 r. w Muzeum Mazowieckim ART DECO w Płocku, Wójt Gminy Gostynin – Edmund Zieliński oraz Skarbnik Gminy – Patrycja Rosa podpisali umowy z marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem na wsparcie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Gmina Gostynin otrzymała wsparcie w ramach Programów:

• "Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2024” – „Mazowsze dla sołectw 2024” na zadania  - Zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectwa Kiełpieniec - Mniszek – Skoki oraz  Zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectwa Białe – Antoninów. Łączna kwota dofinansowania – 30 000,00 zł.
  • „Autobusy dla mazowieckich szkół” na zadanie - Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół podstawowych przez Gminę Gostynin. Kwota dofinansowania – 500 000,00 zł.
  • „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2024” na zadanie - Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Leśniewice. Kwota dofinansowania – 200 000,00 zł.
  • „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024” na zadanie - Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Gostynin. Kwota dofinansowania 20 000,00 zł.
  • Mazowsze dla straży pożarnych na zadanie - "Modernizacja strażnicy i zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek OSP". Łączna kwota dofinansowania 190 000,00 zł.

Facebook.com Twitter.com