Mobilna zbiórka w roku 2024

Jednostka:

Kategoria:

Wymagane dokumenty:

Wniosek o mobilną zbiórkę

Miejsce złożenia dokumentów:

Sekretariat Urzędu Gminy Gostynin, Referat Gospodarki Odpadami, środki komunikacji elektronicznej: ug@gminagostynin.pl, e-puap

Opłaty:

bez opłat

Termin i sposób załatwienia:

do dnia 31 marca 2024 roku

Tryb odwoławczy:

bez trybu odwoławczego

Inne informacje:

Gmina Gostynin, informuje o konieczności złożeniu zgłoszenia do 31.03.2024 r. (przez osoby chcące oddać nw. odpady w ramach mobilnej zbiórki) na odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon i itp. 

W ramach mobilnej zbiórki, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w tym właścicieli domków letniskowych (nie dotyczy nieruchomości wykorzystywanych do celów zarobkowych) odbierane są następujące rodzaje odpadów:

- meble i inne odpady wielkogabarytowe - przez które należy rozumieć odpady o dużych rozmiarach, niemieszczące się do pojemnika np.: meblościanka, pufy, krzesła, fotele, wersalki, kołdry, materace, koce, dywany, wózki, zabawki dużych rozmiarów, metalowe sprzęty kuchenne (garnki, blachy, patelnie) doniczki ogrodowe, namioty, niepotłuczone lustra, materace itp.,

UWAGA: Z WYŁĄCZENIEM M. IN. ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DEMONTAŻU  POJAZDÓW (NP. LUSTERKA, ZDERZAK, FOTELE SAMOCHODOWE ITP.)

odpady wielkogabarytowe (meble, kanapy, wersalki, fotele, kołdry, poduszki , materace, dywany, wykładziny, stoły, krzesła, itp.)

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ( sprzęt AGD pralki, lodówki, zamrażarki, zmywarki, kuchenki elektryczne, mikrofalowe, roboty kuchenne miksery, blendery, ekspresy, grille, tostery, frytkownice, czajniki elektryczne, odkurzacze, żelazka, golarki, suszarki,  RTV monitory komputerowe, komputery, sprzęt komputerowy (tj. klawiatury, myszy komputerowe, zasilacze ups, przewody), drukarki, skanery, telewizory, magnetowidy, odtwarzacze dvd, dekodery, anteny i tunery satelitarne, piloty, radia, magnetofony, kamery, aparaty fotograficzne, kalkulatory).

UWAGA: SPRZĘT AGD I RTV MUSI BYĆ KOMPLETNY

- zużyte opony o masie do 3,5 tony nie pochodzące z działalności gospodarczej lub rolniczej, o rozmiarze nie przekraczającym 56 cm (22 cale), opony od samochodów osobowych , wózków, kosiarek, rowerów, skuterów, motocykli itp.

UWAGA: ZUŻYTE OPONY DO 4 SZTUK LICZONYCH ŁĄCZNIE OD JEDNEGO GOSPODARSTWA DOMOWEGO ZAMIESZKIWANEGO OD 1 DO 4 MIESZKAŃCÓW NA ROK KALENDARZOWY,

ZUŻYTE OPONY DO 8 SZTUK LICZONYCH ŁĄCZNIE OD JEDNEGO GOSPODARSTWA DOMOWEGO ZAMIESZKIWANEGO  POWYŻEJ 4 MIESZKAŃCÓW/ NA ROK KALENDARZOWY

- przeterminowane leki i chemikalia oraz  odpady niebezpieczne  stanowiące odpady komunalne– np. opakowania po lekach (m.in. blistry, fiolki, opakowania po maściach, syropach, kropelkach), pozostałości po służących do użytku domowego środkach do dezynfekcji, opakowania po wykorzystywanych w gospodarstwach domowych środkach do pielęgnacji samochodów, przetykania rur spustowych, wywabiania plam, opakowania po środkach odrdzewiających i przeciwkorozyjnych, pojemniki po środkach ochrony roślin wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, butelki i puszki po rozpuszczalnikach, opakowania po smarach, puszki i wiadra po farbach (w tym również z zawartością farby, a także zabrudzone folie malarskie), powstałe w gospodarstwach domowych opakowania po płynach chłodniczych i olejach samochodowych, butelki po lakierach do paznokci itp.

- zużyte baterie i akumulatory – przez które należy rozumieć baterie i akumulatory powstałe w gospodarstwach domowych (np. baterie od pilotów, zabawek elektronicznych, zegarków itp.)

UWAGA: Z WYŁACZENIEM M. IN AKUMULATORÓW SAMOCHODOWYCH

- odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne (niezawierające gruzu) - przez które należy rozumieć odpady pochodzenia remontowego powstałe w gospodarstwach domowych, pochodzące z drobnych remontów prowadzonych we własnym zakresie, niewymagających pozwolenia na budowę, zamiaru budowy lub wykonania robót budowlanych np. tapety, elementy armatury łazienkowej i kuchennej (np. umywalki, sedesy, krany, prysznice, wanny itp.), płytki ceramiczne, drzwi, ościeżnice, okna oraz szyby okienne, kaloryfery, wata szklana, rury PCV, rynny, parkiety, boazeria, luksfery, worki po cemencie i gipsie, opakowania po klejach itp.

UWAGA: Z WYŁĄCZENIEM M.IN.: AZBESTU, GRUZU ZMIESZANEGO Z INNYMI ODPADAMI ORAZ ODPADÓW POWSTAŁYCH NA TERENIE BUDOWY W WYNIKU PROWADZENIA PRZEZ WYKONAWCĘ ROBÓT BUDOWLANYCH.

UWAGA: W PRZYPADKU SEGREGACJI ODPADÓW, O KTÓRYCH MOWA ZMIESZANE ODPADY BUDOWLANE I ROZBIÓRKOWE NALEŻY PRZEKAZAĆ NA PODSTAWIE ODRĘBNEJ UMOWY CYWILNO- PRAWNEJ PRZEDSIĘBIORCY WPISANEGO DO REJESTRU DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ NA WŁASNY KOSZT.