Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie umorzył Gminie Gostynin część pożyczki zaciągniętej na dofinansowane budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zaborów Stary.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński wraz ze Skarbnikiem Gminy Patrycją Rosa podpisali z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę w sprawie częściowego warunkowego umorzenia pożyczki zaciągniętej w 2018 roku na preferencyjnych warunkach zadania pn.: "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zaborów Stary".

W ramach zadania wykonano sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej o łącznej długości 2 290,72 mb i liczbie przyłączy 23.

Koszt całkowity zadania wyniósł 1 050 137,22 zł, w tym środki z WFOŚiGW w Warszawie w formie pożyczki w wysokości 800 000,00 zł. Warunkowo umorzono kwotę w wysokości 160 000,00 zł.

Facebook.com Twitter.com