„Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”

Organizator Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin

Kategoria Wydarzenia

Plakat 1_page-0001-1

Boże Narodzenie  zwane przed laty, m.in. Godami, Świętymi Wieczorami  czy też Koladką to najbardziej radosne, rodzinne święta w Polsce. Zgodnie z chrześcijańską tradycją obchodzimy je 25 grudnia dla upamiętnienia przyjścia na świat Jezusa Chrystusa  –  Zbawiciela świata. Jednak świętowanie zaczyna się już w przeddzień narodzin Jezusa, czyli w Wigilię Bożego Narodzenia, z którą kojarzy nam się wspólny posiłek, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd… A to dlatego, że Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i rodzinne święta, w czasie których szczególną rolę odgrywają tradycje. To właśnie one nadają im jeszcze bardziej uroczystego i wyjątkowego znaczenia.

Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem zaprasza wszystkie rodziny z gminy Gostynin do wzięcia udziału w Konkursie Świątecznym pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”, którego głównym celem jest pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, pogłębienie rodzinnych więzi, ale przede wszystkim wymiana wiedzy i doświadczeń między pokoleniami nt. świątecznej tradycji czy adwentowego okresu przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

W konkursie mogą wziąć wszyscy członkowie rodziny – od pradziadków po prawnuków J

Wykonane prace, wraz z wypełnioną Kartą zgłoszeniową, należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, w terminie od 30 listopada do 11 grudnia 2020 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe zasady określa Regulamin Konkursu, który dostępny jest na stronie www.gckitwgg.naszgok.pl wraz z załącznikami.

Informacji udziela Organizator pod nr telefonu 601 391 168.

Data dodania 13 listopada 2020