PUNKT PRZEDSZKOLNY W EMILIANOWIE

Nasz Punkt Przedszkolny mieści się przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Emilianowie
w przepięknej, cichej, zielonej okolicy. To miejsce wyjątkowe, zapewniające każdemu dziecku komfort i bezpieczeństwo. Sala wyposażona w nowe kolorowe mebelki, kąciki tematyczne, zabawki, basen z piłeczkami i zestawy gimnastyczno- rehabilitacyjne, logopedyczne posiadające odpowiednie certyfikaty sprawiają dzieciom moc radości i uśmiechu. Wykwalifikowana, przyjazna kadra sprawia, że każde dziecko ma możliwość rozwijania się w miłej, przyjaznej i domowej atmosferze, a uczęszczanie do przedszkola jest  przyjemnością o czym świadczy zadowolenie dzieci i rodziców. Dzieci z naszego punktu przedszkolnego bardzo chętnie uczestniczą w grach i zabawach edukacyjnych wraz ze swoimi „ ciociami”. Nasze dzieci mogą korzystać z bezpiecznego placu zabaw w każdy pogodny dzień.
Program nauczania jest zgodny z założeniami MEN.

Zapewniamy:
  • bezpłatną opiekę nad dziećmi
  • domowe obiady
  • realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • pomoc psychologiczno-pedagogiczną
    (logopeda, pedagog)
  • zajęcia j. angielskiego
  • gimnastykę korekcyjną
  • wspaniałą zabawę połączoną z edukacją
  • bogato wyposażoną bazę dydaktyczną
W pracy naszego punktu przedszkolnego wykorzystujemy następujące metody pracy:
- elementy metody Dobrego Startu
- metodę K. Orffa
- elementy dramy, pedagogiki zabawy
- elementy metody M. Montessori
- techniki C. Freineta

KADRA:

Mariola Dan-Liberadzka

Pracuję w punkcie przedszkolnym przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Emilianowie jako pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego. Ukończyłam studia inżynierskie na WSHE we Włocławku o kierunku ochrona środowiska oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Obecnie jestem studentkom studiów magisterskich uzupełniających na kierunku pedagogika oraz studiów podyplomowych na kierunku przygotowanie pedagogiczne. Praca w przedszkolu jest bardzo interesująca i pełna nowych doświadczeń, dlatego też  bardzo lubię spędzać czas z dziećmi, opiekować się nimi oraz organizować im zajęcie. Mam również duże doświadczenie w opiekowaniu się dzieckiem, gdyż od czterech lat jestem szczęśliwą mamą.
 Jestem osobą odpowiedzialną, komunikatywną i łatwo nawiązującą kontakty oraz chętnie pracuję w grupie. Potrafię pracować w sytuacjach stresujących i wciąż szukam nowych wyzwań.

Ewelina Filińska

·    nauczyciel kontraktowy
·    staż pracy 2 lata
·    nauczany przedmiot:
     - wychowanie przedszkolne
     - język angielski
·   magister pedagogiki przedszkolnej i pedagogiki wczesnoszkolnej, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie
·   licencjat: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim; PWSZ w Płocku
·   studia podyplomowe :
    - oligofrenopedagogika
·   cechy osobowe: odpowiedzialność, życzliwość, sprawiedliwość, empatia, cierpliwość, takt, kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi.

Adam Krawczyk
ur. 05.02.1974r.

nauczyciel dyplomowany
nauczany przedmiot: informatyka
pedagog szkolny w ZSPiG w Emilianowie
absolwent SWiPW w Płocku
staż pracy 10lat

Cechy osobowe:
Sumienny, odpowiedzialny, kreatywny, lojalny, szczery, chętnie współpracujący w grupie, tolerancyjny lojalny w pełni oddający się swoim pasjom i obowiązkom :)

Zainteresowania:
dobra książka, sport, multimedia, rozwój psychiczny i fizyczny dzieci

Renata Matuszewska

•    nauczyciel dyplomowany
•    nauczany przedmiot:
     -  religia
     -  gimnastyka korekcyjna
•    staż pracy - 21 lat
•    magister teologii  - absolwentka UKSW w Warszawie
•    studia podyplomowe:
     -  wychowanie fizyczne i gimnastyka korekcyjna
     -  oligofrenopedagogika

•    cechy osobowe: kreatywność, odpowiedzialność, życzliwość, poczucie sprawiedliwości, empatia, bardzo dobry kontakt z dziećmi, dobra współpraca z rodzicami

Barbara  Wypych-Kiełbasa

• Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku - studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki
• Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie - studia magisterskie o specjalności logopedia
• certyfikat terapeuty integracji sensorycznej

Moja praca z dziećmi zaczęła się jeszcze podczas studiów. Miłość do dziecka oraz chęć pomagania były motywacją do zaangażowania się w wolontariat. Jako wolontariuszka pomagałam wychowawcom w prowadzeniu codziennych zajęć z dziećmi w przedszkolu specjalnym. W placówce tej prowadziłam również zajęcia logopedyczne, zarówno indywidualne jak i grupowe w ramach praktyk studenckich.

Po ukończeniu studiów zdobyłam doświadczenie zawodowe prowadzące zajęcia logopedyczne z dziećmi z różnymi zaburzeniami mowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczo - Rehabilitacyjnym TPD Helenów w Warszawie. Pracowałam wówczas z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, z autyzmem, jak również z dziećmi mającymi różnego rodzaju wady wymowy.

Oprócz pracy w Punktach Przedszkolnych pracuję również jako logopeda w ośrodku rehabilitacyjnym. Do naszego ośrodka trafiają dzieci niepełnosprawne ruchowo, niedosłyszące, z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi schorzeniami neurologicznymi.

Wybór zawodu logopedy zrodził się z potrzeby odkrywania drugiego człowieka, w szczególności dziecka. Wierzę, że w każdym z nas drzemią – czasem niezauważane – możliwości, które należy dostrzec i wykorzystać, a każde dziecko ma nam coś do zaoferowania, nawet to najbardziej zaburzone.

NASZE ZDJĘCIA